Neděle, 4 prosince, 2022
spot_img
spot_img
- Komerční sdělení -spot_img

Redakční výběr

Mezigenerační přátelství poskytuje spoustu benefitů

Přátelství je pro život stejně důležité, jako kvalitní partnerský vztah, či rodina. Přátelé nám nás provádí naší cestou životem. Naslouchají, podporují a pomáhají nám najít řešení problémů, když už si nevíme rady. Mít opravdového přítele, na kterého je spolehnutí, je víc, než mít stovky povrchních známých.

Dnešní „instantní“ doba opravdu kvalitnímu přátelství moc nepřeje, ale zase nám díky moderním komunikačním technologiím dává možnost, jak nepřijít o přátele, pokud nás život zavane do jiného kouta planety.

Je celkem běžné, že se přátelíme s vrstevníky. Kolegy z práce, rodiči našich dětí, se sousedy. Existuje však i mezigenerační přátelství, kdy by nám naši přátelé mohli obrazně dělat „rodiče“, či naopak suplovat potomky.

Jaké má výhody, když budeme pěstovat i mezigenerační přátelství?

Přátelé o generaci starší

Patří váš kamarád, či kamarádka věkově spíše do generace vašich rodičů? Jaké to má benefity? Může nám suplovat naše rodiče, pokud již nežijí, či s nimi nemáme moc dobré vztahy. Starší přítel nám díky svým životním zkušenostem, může kvalifikovaně poradit, na život se již dívá s velkorysým nadhledem. To, co se nám zdá jako neřešitelná situace, je pro něj věc, nad kterou mávne rukou a během okamžiku nám z patra poradí několik způsobů řešení z našeho pohledu obřího problému. Navíc starší přátelé mnohdy působí v našem životě jako mentor, či guru. Pomáhá nám růst, častěji se starším přátelům svěříme s tím, za co bychom se před vrstevníky, či mladšími kolegy styděli. Starší přátelé nám mohou poskytnout cenné rodičovské rady, pokud jsme novopečenými rodiči a jsme vyčerpaní. Protože oni si již podobnou situací prošli a vědí, jak je někdy náročné mít doma věčně nespícího kojence, kterému rostou zoubky.

  Jak vycházet s obtížnými lidmi na pracovišti

Mladší přátelé

Není zcela běžné přátelit se s o generaci mladšími lidmi. Podle většiny to „není normální“. Avšak takové přátelství s někým kdo je o deset, či dvacet let mladší, má také své výhody. Nevěříte? Pakliže starší lidé nám imponují svou životní moudrostí a nadhledem, mladší generace nás může obohatit svým elánem, enerií, aktivním přístupem k životu, originálními nápady a svou bezstarostností. Stejně staří kolegové si neustále stěžují, že je něco bolí, jejich jediná aktivita je, když po ránu jdou k zaparkovanému automobilu, na kolo s vámi nikdo nechce a sjíždět řeku už vůbec ne? Najděte si mladší kamarády. Budete jim moci s něčím poradit, oni vás naopak budou udržovat aktivní, sportovat s vámi a budete moci vypnout. S kolegy v práci si sice notujete, jak je šéf hrozný, jak je bydlení, hypotéka a nákupy čím dál dražší, ale mladší lidé si většinou nestěžují. Umí žít, neplánují a hlavně si užívají každou volnou chvíli. A co si budeme povídat, to je někdy opravdu k nezaplacení.

Ať už si najdete přátele mladší, či starší, važte si jich, protože kdo najde opravdového přítele, najde poklad na celý život.

- Komerční sdělení -spot_img

Latest Posts

- Reklama -spot_img

Nepropásněte

- Komerční sdělení -spot_img