Neděle, 4 prosince, 2022
spot_img
spot_img
- Komerční sdělení -spot_img

Redakční výběr

Jak vycházet s obtížnými lidmi na pracovišti

Známe to všichni. S některými lidmi vyjdeme bez potíží, a jiní nám lezou na nervy a vysávají vám energii. Věčně negativní lidé, kteří si na něco stěžují, a fungují jako energetičtí upíři. Jak s takovými lidmi vycházet.

Zde jsou osvědčené techniky pro jednání s obtížnými lidmi:

Nejprve si vytvořte plán

Než začnete mluvit s někým, kdo vás „vysává“, identifikujte své důvody, proč s nimi chcete vůbec mluvit. Chcete jen ze sebe dostat svou frustraci, nebo doufáte, že jeden rozhovor něco změní? Nejprve musíte změnit svůj způsob komunikace, aby konverzace měla nové výsledky. To však vyžaduje velkou dávku sebekontroly.

Lidé, kteří nás dráždí, mají často v sobě něco, co nám na sobě vadí. Říká se tomu princip zrcadlení. Pokud si zpracujeme dávná traumata, budeme na ně reagovat mírněji.

Udržujte si chladnou hlavu

Pokud jste preventivně nervózní z jednání s takovými lidmi, zkuste aplikovat meditační cvičení. Napište si na papír, o čem s nimi potřebujete probrat, a postupujte podle bodů, které potřebujete probrat a nenechte řeč stočit jinam. Trvejte si na svém.  Je to neuvěřitelně odzbrojující věc, zejména pokud jste rozrušení. „Ano, chápu tvé připomínky, ale rád bych s tebou probral…“. Váš protivník se bude cítit nejistě, díky vaší sebejistotě.

Vše je o přístupu

Vyzbrojte se sebedůvěrou, alespoň předstíranou. Je důležité zacházet s druhou stranou s úctou a bránit své postoje asertivně, avšak klidně bez nadávek a použití vulgarismů. Křik nikdy nic nevyřeší. A nikdy se nestavte otravnému spolupracovníkovi před ostatními.

Zaměřte se na problém, nikoli na charakter osoby. Tím se konverzace bude soustředit na to, co musíte společnými silami vyřešit, namísto toho, abyste vedli verbální boj.

Doma za hrdinu

Jste z těch lidí, které až doma napadá, jak jste na verbální útoky protivného kolegy měli vtipně reagovat? Klidně si napište injektivy, kterými vás nejčastěji častuje a předem si připravte, co na ně příště odpovíte. Když ho párkrát setřete, najde si snadnější oběť. Především manipulátory nebaví diskuse s někým, kdo nejedná, jak by předpokládali. Když vás nevykolejí, přestane ho to bavit.

  Jak se do sebe znovu zamilovat

Někdy je třeba ustoupit

Pokud vám v zaměstnání otravuje vzduch nějaký nepříjemný kolega, je někdy nejjednodušším řešením, podívat se po zaměstnání jiném. Ovlivňuje-li vaše nervozita vaši práci, chodíte do práce s odporem a se sevřeným žaludkem? Jděte prostě jinam. Někdy ani zaměstnání snů nestojí za každodenní nervy.

- Komerční sdělení -spot_img

Latest Posts

- Reklama -spot_img

Nepropásněte

- Komerční sdělení -spot_img