Pátek, 27 května, 2022
spot_img
spot_img
- Komerční sdělení -spot_img

Redakční výběr

Cestování po Česku: Jižní Morava na kole

Putování na kole regionem vína je příjemnější a lepší volbou než autem. Na většině tras se totiž podél cesty nachází několik sklípků, ve kterých můžete ochutnat víno přímo od vinařů.

Na Jižní Moravě je mnoho krásných destinací. Pro výlety, které vám přiblížíme v tomto článku jsme vybrali vinařskou oblast okolo Velkých Bílovic. Ať se z nich vydáte na jakoukoliv stranu, tak dorazíte do atraktivního cíle.

Z Bílovic do Valtic

Na této trase najedete přes padesát kilometrů, ale čeká na vás hned několik zajímavých míst. Nejprve sice pojedete po hlavní cestě do Lednice, ale tam můžete navštívit zámek či zámecký park s minaretem. Následně až do Valtic vede cyklotrasa, na které žádné auto nepotkáte. Po cestě narazíte ještě na Chrám Tří Grácií nebo Rendez-vous.

Ve Valticích je zajímavá prohlídka podzemí, zámek či Kolonáda na Reistně. Pro výhled na Reistnu si však budete muset vyšlápnout náročnější kopec. Po cestě zpátky ještě minete Janův hrad.

Z Bílovic na Trojmezí

Krásnou rovinatou vyjížďku si vychutnáte, pokud se vydáte na hranici tří států – České republiky, Rakouska a Slovenska. Dorazíte až k soutoku řek Moravy a Dyje. Z Velkých Bílovic se jedná o trasu téměř výhradně po cyklotrasách, ale najedete přes osmdesát kilometrů. Pokud byste chtěli kratší vzdálenost, tak můžete vyjet až z Břeclavi od parkoviště Soutok a hned ukrojíte polovinu. Odtud se vám po pár šlápnutích objeví krásný pohled na zámeček Pohansko.

Od něj už pak žádné auto nepotkáte a čeká na vás desetikilometrová rovinka, na které se můžete kochat krajinou. Oblast soutoku je nazývána Moravskou Amazonií. Ještě před cílem uvidíte starý hraniční kámen, který byl osazen v roce 1755 v době vlády Marie Terezie a označoval hranici Markrabství moravského. Jedná se o výlet, který zvládnete i s malými dětmi, protože za celou dobu vás nečeká žádný kopec ani prudký sjezd.

  Poznejte nejkrásnější místa Malty

Malý tip: Nezapomeňte si repelent proti komárům, protože jinak v lese nevydržíte a také dostatek tekutin a nějakou tyčinku, protože od parkoviště až po soutok na žádné občerstvení nenarazíte.

Mezi další zajímavá místa nedaleko Bílovic patří rozhledny Slunečná, Stezka nad Vinohrady nebo Kraví hora. Vyrazit můžete také do Čejkovic, kde je bylinkový ráj či Templářské sklepy, do Zaječí na další rozhledy či do Mikulova na zámek s koupáním v přírodním lomu Jáničův vrch

- Komerční sdělení -spot_img

Latest Posts

- Reklama -spot_img

Nepropásněte

- Komerční sdělení -spot_img