Neděle, 4 prosince, 2022
spot_img
spot_img
- Komerční sdělení -spot_img

Redakční výběr

Pracovní oděvy vás ochrání před úrazem

U mnohých profesí jsou pracovní oděvy a pracovní obuv naprosto nezbytné. Těžko si asi představíme dělníka pracujícího na stavbě, který nebude oblečen do montérek nebo jiných pracovních kalhot. Těžko si představíme, že bude svou práci vykonávat v obyčejných teniskách. Každému je jasné, že pracovní oděvy, pracovní obuv a další ochranné pracovní prostředky, například pracovní rukavice, musí být nedílnou součástí všech lidí, kterým by jinak při práci hrozilo nějaké zranění. 

Správně zvolená pracovní obuv je základ

Pojďme se na chvíli zastavit u pracovní obuvi. Proč je tak důležitá a nezbytná? Neboť je vždy (podle potřeb konkrétní profese) vybavena ochrannými funkcemi. Ve většině případů se jedná o uzavřenou pracovní obuv. To se týká i dámské pracovní obuvi, včetně dámské pracovní obuvi zdravotní. 

Chodidlo v řádné pracovní obuvi je chráněno před rizikem souvisejícím s prací, kterou člověk provádí. Není třeba se pak obávat rozlité kapaliny nebo ostrého předmětu, kterého si člověk nevšiml. Možná není od věci si připomenout, že s poraněním nohy souvisí až 10 % pracovních úrazů. Vždy je také velmi důležité pamatovat na to, aby pracovní obuv byla nejen kvalitní, ale aby byla také správně zvolena její velikost. Jinak může hrozit zakopnutí a pád. Nesprávně zvolená pracovní obuv může také přivodit bolesti nohou – ať už pracovník sedí nebo stojí.

Chraňte se kvalitními ochrannými pracovními oděvy

Některé profese mohou být pro člověka bez ochranných pracovních oděvů vysloveně nebezpečné. Jedná se o práce, v nichž hrozí nebezpečí popálení či polití chemikáliemi. Pracovní oděvy  – vesty, montérky, kombinézy, kalhoty, pracovní rukavice a další – by měly být pro nebezpečné provozy voleny zvlášť pečlivě. Důležité je, aby byly nejen adaptabilní pro konkrétní pracovní prostředí, ale zároveň pohodlné a dobře se nosily.

  Založení trustu, jak probíhá a k čemu trusty slouží
- Komerční sdělení -spot_img

Latest Posts

- Reklama -spot_img

Nepropásněte

- Komerční sdělení -spot_img