Neděle, 4 prosince, 2022
spot_img
spot_img
- Komerční sdělení -spot_img

Redakční výběr

Jak se připravit na odjezd za prací do zahraničí?

Už měsíce zadáváte do vyhledávače „práca Švédsko„, „práce v zahraničí“, ale teprve teď jste se odhodlali skutečně odjet. Práce a život v zahraničí jsou pro každého přínosnou zkušeností. Než si však zarezervujete letenku a sbalíte kufry, musíte se připravit na několik věcí. Abychom vám tento proces usnadnili, sestavili jsme pro vás kontrolní seznam.

Prozkoumejte svou destinaci

Možná je to samozřejmé, ale než odjedete do zahraničí za prací, věnujte nějaký čas průzkumu své destinace. Seznamte se s kulturou a zvyky svého budoucího domova a dozvíte se pár zajímavostí. Staré dobré cestovní průvodce jsou skvělým místem, kde se můžete zorientovat. Můžete si také promluvit s lidmi, kteří ve vybrané zemi strávili nějaký čas, protože zkušenosti z první ruky jsou neocenitelné.

Úspora peněz v rezervě

Se stěhováním do zahraničí jsou vždy spojeny určité náklady. Kromě cestovních nákladů budete pravděpodobně muset zaplatit alespoň měsíční nájemné a kauci předem. Možná si budete muset koupit i několik věcí, které vám budou chybět. Zjistěte si, kdy dostanete první výplatu, a našetřete si dostatek peněz. 

Vyhledání ubytování

To se nemusí týkat všech, protože zaměstnavatelé často nabízejí ubytování jako součást práce. Pokud si však musíte ubytování hledat sami, ujistěte se, že máte po příjezdu rezervováno alespoň několik nocí v hotelu, abyste si mohli hledat stálé ubytování. Ubytování si můžete najít předem, ale je lepší, když si byt prohlédnete osobně ještě před nastěhováním. Fotografie na internetu nemusí vždy odpovídat skutečnosti.

Balení

Možná si myslíte, že balení je jedním z posledních úkolů před stěhováním. Nedostatečná příprava však může snadno vést ke stresu a panice. Naplánujte si, co si chcete vzít s sebou a s jakými zavazadly budete cestovat. Neberte si zbytečně mnoho věcí. Pokud se nestěhujete do extrémně odlehlého koutu planety, můžete si v novém domově pravděpodobně koupit téměř vše, co potřebujete nebo na co jste zapomněli. Pokud vám zaměstnavatel neposkytuje pracovní oděvy, nezapomeňte si sbalit i to. 

  Jak zařídit dlouhý a úzký pokoj tak, aby vypadal útulně?

Pokud nevíte, jaký oděv bude pro vaši práci vhodný, vzpomeňte si, jak vás ve vašem starém zaměstnání přišla pracovná zdravotná služba o BOZP a bezpečném oblečení.

- Komerční sdělení -spot_img

Latest Posts

- Reklama -spot_img

Nepropásněte

- Komerční sdělení -spot_img