Úterý, 28 listopadu, 2023
spot_img
spot_img
- Komerční sdělení -spot_img

Redakční výběr

Jak vybrat správnou filtrační masku?

Ne každý pracuje v kanceláři. Existuje celá řada profesí, kde je potřeba pracovat s rozličnými škodlivými látkami. A tam se musí zpravidla nosit nejen ochranné oblečení, ale také speciální filtrační masky.

Vhodná ochrana

Pro práci ve znečištěném prostředí je vhodná ochrana zcela stěžejní. V opačném případě se člověk může nadýchat různých škodlivých látek, které většinou znamenají velké zdravotní riziko.

Látek, které mohou škodit, je celá řada druhů, a proto je důležité vybrat si správnou ochranu. Někde stačí jednodušší filtrační polomaska, jinde je potřeba použít masku s filtrem chránící celý obličej. Ta může mít třeba podobu masky P3.

Hlavní rozdíl mezi celoobličejovou maskou a polomaskou se skrývá v míře protekce. Zatímco první typ chrání pouze dýchací cesty, druhý zvládne tvořit záštitu před škodlivými látkami pro celý obličej, tedy hlavně i oči. Polomasky je však snadné vylepšit o vhodné brýle, díky kterým alespoň částečně mohou fungovat jako modely pro celý obličej.

Filtry

Samotná celoobličejová či filtrační polomaska příliš nechrání. Aby masky fungovaly tak, jak mají, je potřeba je obohatit o vhodné filtry. Jejich výběr je zásadní, jelikož filtry se svými vlastnostmi dost odlišují.

Některé modely fungují jako skvělá protekce proti plynům a parám, jiné zase chrání uživatele vůči nebezpečným pevným částicím ve vzduchu. Filtry je samozřejmě nezbytné po nějaké době měnit, jelikož mají pouze omezenou životnost. Proto je vhodné mít vždy po ruce další pár náhradních filtrů.

Správné nasazení

Aby maska správně fungovala, je nutné ji mít na obličeji správně nasazenou. Prvním krokem je vložení filtrů do masky, pokud ty už nejsou její součástí. Pak už je možné si masku nasadit. Ideálně by se měla na obličej zlehka přisát. V opačném případě je nezbytné masku ještě více utáhnout.

  Pracovní oděvy vás ochrání před úrazem
- Komerční sdělení -spot_img

Latest Posts

- Reklama -spot_img

Nepropásněte

- Komerční sdělení -spot_img