Neděle, 16 června, 2024
spot_img
spot_img
- Komerční sdělení -spot_img

Redakční výběr

Co si počít s kusovými koberci?

Kusové koberečky jsou skvělou alternativou k těm celoplošným, nejenže se dají snadno vyčistit, přemístit, ale také snadněji nahradit, když nás už omrzí, a samozřejmě také je jejich pořizovací cena úplně někde jinde.  Pokud jde o používání kusových koberečků, je třeba si pamatovat některá důležitá pravidla. Před jejich nákupem si přečtěte náš článek, abyste věděli, jak s nimi nakládat.

Kusový kobereček se používá k oddělení zóny, jako designový akcent, či jako optické „ukotvení“ nábytku.

Koberce patří i pod nábytek

Při výběru kusového koberce se ujistěte, že bude natolik velký, aby se rozprostíral pod všemi klíčovými kousky nábytku v místnosti. Například v obývacím pokoji by měl být veškerý nábytek na koberci. Pokud to není možné, měly by na koberci být přední nohy hlavních čalouněných Na koberci by však měly být všechny nohy menších kusů. Nebo si za tímto účelem pořiďte kusových koberečků více.

V jídelně by měl být koberec dostatečně velký pro židle i pro stůl. Nepsaným pravidlem je, že židle by měly být na koberci, i když jsou vytaženy od stolu.

Nešetřete na velikosti

Chyba číslo jedna, kterou lidé dělají při zdobení kusovými koberečky, je ta, že je kupují příliš malé. To je pochopitelné, zvláště když vidíte cenovky u některých z větších koberců. Nesnažte se ušetřit, časem byste jej stejně chtěli vyměnit.

Stejný prostor kolem koberce

V ideálním případě byste měli nechat stejné množství volné podlahové plochy na všech stranách koberce.

I do ložnice kupte raději větší

Alespoň přední strana postele by měla stát na kusovém koberečku. Nebo kupte tři obdélníkové a umístěte je podél boků a čela postele. Koberečky do ložnice volte měkčí, oceníte to především po ránu, až vstanete z postele.

  Luxusní markýza proti dešti dělá radost svým vzhledem i vysokou životností

Nebojte se barev a vzorů

Kusové koberečky jsou skvělým způsobem, jak do místnosti vtáhnout hravost a zábavu, takže při nakupování  volte barvy a vzory.

Jak na údržbu

Než si koberec zakoupíte, nezapomeňte si přečíst pokyny k jeho čištění. Sisal, juta a další koberce z přírodních vláken jsou levné, ale nelze je pořádně vyčistit, takže je možná budete muset brzy vyměnit. Raději kupte koberec dražší, ale takový, který lze snadno vyčistit, obzvláště, pokud máte domácího mazlíčka, nebo malé děti.

- Komerční sdělení -spot_img

Latest Posts

- Reklama -spot_img

Nepropásněte

- Komerční sdělení -spot_img